Patarimai augintojui

 

 10 auksinių veršelių auginimo taisyklių

 

1. Kiekvienas veršelis, šešios valandos po gimimo laikotarpiu, turi gauti 4 L aukščiausios kokybės krekenų. Prisiminkite trigubą krekenų svarbą: kokybė, kiekis ir greitis (kuo greičiau). Bambos virkštelės panardinimas ar apipurškimas jodo tirpalu.

2. Prisiminkite, kad girdymas vien tik pienu kiekvieną dieną sumažina šėrimo kaštus, skatina tikrojo skrandžio vystymąsį, dėl ko veršeliai geriau vystosi nujunkius, o vėliau būna mažiau sveikatos problemų.

3. Užtikrinkite nuolatinį švaraus vandens ir aukštos kokybės koncentratų gavimą nuo pat pirmos dienos. Taip pat užtikrinkite, kad veršeliai visada turėtų geros kokybės stambaus pašaro, tokio kaip švarus šienas.

4. Kiekvienam veršeliui skirkite pakankamai dėmesio ir mažiausiai du kartus per dieną atkreipkite dėmesį į jo savijautą.

5. Sukurkite ligos likvidavimo veiksmų planą, kuris apimtų tinkamas higienines sąlygas, sergančio veršelio izoliavimą, skysčių pakeitimą ir t.t. Medikamentai turi būti naudojami kaip paskutinė priemonė.

6. Pienu girdomi veršeliai turi būti laikomi švariame, sausame, gerai ventiliuojamame aptvare, grupėse laikant ne daugiau kaip 10 veršelių, skiriant mažiausiai 1,5 m2 veršeliui.

7. Užtikrinkite patikimą užrašų laikymą ir saugojimą, kas vėliau padės jums susekti problemas jūsų ūkyje.

8. Sumažinkite triukšmą iki minimumo kasdieniniuose darbuose, kad veršeliai savo aptvare jaustųsi ramiai.

9. Neužsiimkite veršelių girdymu jei tai jums nepatinka, suraskite tam tinkamą žmogų.

10. Geros veršelių girdymo sistemos užtikrina sveiko, nujunkyto veršelio svėrimą apie 100 kg dvyliktą amžiaus savaitę.

Kontaktai

Verseliai.lt
Mob.: +370 650 95537
El.p.: jonas@verseliai.lt

Imones kodas: 304442321
PVM kodas: LT 100010650113
MB Vivospektras
Veiveriu g. 134-317
Kaunas

© 2011-2024 Automatinės veršelių girdyklos URBAN.